mersinhaberal.com -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

ABD iddialarını sürdürüyor: Askerleri geri çekmediler aksine sınıra ilave 7 bin asker daha gönderildi

ABD iddialarını sürdürüyor: Askerleri geri çekmediler aksine sınıra ilave 7 bin asker daha gönderildi
  • 17.02.2022
  • 20 kez okundu

Dünyanın gözü kulağı Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik işgal hareketliliğinde. ABD savaş konusunda paylaşım yapmayı sürdürüyor. ABD’li yetkililer, Rusya’nın Ukrayna sınırındaki askerlerinin bazılarını geri çektiği yönündeki açıklamasının doğru olmadığını, Moskova’nın sınıra ilave 7 bin asker daha gönderdiğini ve kamera önündeki açıklamalarının aksine savaş için hazırlık yaptıklarını iddia etti.

Basın mensuplarına telekonferans yoluyla Ukrayna konusunda bilgilendirme yapan ve adı açıklanmayan ABD’li yetkililer, Moskova‘nın “asker çektik” iddiasını yalanladı.

“ASKERLERİ GERİ ÇEKTİK” AÇIKLAMALARI GERÇEĞİ YANSITMIYOR İDDİASI

ABD’li üst düzey yetkili, Rusya‘nın Ukrayna sınırındaki bazı askerlerini geri çektiği iddiasının doğru olmadığını, bunun aksine son günlerde Moskova’nın sınıra ilave 7 bin civarında asker daha yığdığını iddia etti.

“GİZLİ OLARAK SAVAŞ İÇİN HAZIRLIK YAPIYORLAR”

Yetkili, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin‘in diplomasiye açık olduğu yönündeki ifadelerinin aksine savaşa hazırlık yaptığını da savunarak, “Kamuoyu önünde görüşmeye açık olduklarını ve gerilimi düşürme iddialarını dile getiriyorlar, fakat aynı zamanda gizli olarak savaş için hazırlık yapıyorlar” dedi.

Bu gidişle savaşı ABD çıkaracak! Rusya'nın sınıra 7 bin ilave asker gönderdiğini iddia ettiler

“UKRAYNA SINIRLARI BOYUNCA ÇOK TEHDİTKAR BİR ŞEKİLDE KALIYORLAR”

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken da dünkü açıklamasında Rusya’nın sınırdan asker çektiği yönündeki iddiaları doğrulayacak bulgulara sahip olmadıklarını söylemişti. Blinken, “Rusya’nın dediği bir şey var, bir de yaptığı şeyler var. Güçlerinde herhangi bir geri çekilme görmedik. Ukrayna sınırları boyunca çok tehditkar bir şekilde kalıyorlar. Söylediklerini uygularlarsa iyi olur. Ama şimdiye kadar görmedik” ifadelerini kullanmıştı.

BIDEN’IN 150 BİN ASKER İDDİASI SES GETİRMİŞTİ

ABD Başkanı Joe Biden önceki günkü konuşmasında Rusya-Ukrayna sınırında 150 bin civarında Rus askerinin yığınak yaptığını ifade etmişti.

Etiketler: / /

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ