mersinhaberal.com -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

“Bizim Şiarımız Herkesi Kucaklamak”

“Bizim Şiarımız Herkesi Kucaklamak”
  • 25.12.2021
  • 57 kez okundu

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici’den Başkan Vahap Seçer’e Ziyaret

Seçer: “Hepimiz Hizmet Anlayışıyla Bu Görevlerde Bulunuyoruz”

Başkan Vahap Seçer, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici ve heyetini ağırladı. Başkan Seçer, farklı partilerin çatısı altısında olduklarını fakat herkesin ortak noktasının Türkiye’ye hizmet etmek olduğunun altını çizerek, “Hepimiz hizmet anlayışıyla bu görevlerde bulunuyoruz. Bizim buradaki şiarımız herkesi kucaklamak. Merkezi yönetimin de buraya bakarken bu bakış açısıyla bakmasını, burada belediyemizin çalışmalarını kolaylaştıracak işlere katkı sunmasını, yardımcı olmasını hassaten sizin nezdinizde rica ediyorum” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici ve heyetini ağırladı. Vatandaşlara ve kente hizmet noktasında hiçbir ayrım yapmaksızın görev yaptıklarını vurgulayan Başkan Seçer, “Hangi renge, hangi dünya görüşüne mensup olursa olsun hizmet götürürken insanları kucaklamak, asla ayrım yapmadan kucaklamak şiarıyla görev yapıyoruz” dedi.

“Hepimiz hizmet anlayışıyla bu görevlerde bulunuyoruz”

Ziyarette, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Genel Başkan Yardımcısı Ali Keser, BBP Mersin İl Başkanı Alpay Yalman ve il yönetimi yer aldı.

Başkan Seçer, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici ve heyetinin kente ve kendilerine yaptıkları ziyaretten dolayı çok memnun olduklarını ifade ederek, “Hepimiz hizmet anlayışıyla bu görevlerde bulunuyoruz. Şu anda da hem değerli bir siyasi kurumun Genel Başkanısınız hem Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde millet iradesini temsil ediyorsunuz. Mersinimiz Güney’in, Akdeniz’in incisi. Coğrafyamız; bir tarafımıza Toros dağları diğer tarafımızda Akdeniz. Adana-Antalya arasında cennetten bir köşe Doğu-Batı aksında. Önemli ekonomik potansiyel içeren bir kent. Liman kentiyiz ve Türkiye’nin de en önemli kapasite açısından da, stratejik konum açısından da en değerli Liman’ına sahibiz. Üretimin, çalışmanın yoğun olduğu bir yer” dedi.

“Mersin gelecek açısından umut vadediyor”

Başkan Seçer, Mersin’in gelecek açısından umut vadeden bir kent olduğunu belirterek, “Mersin’i çok önemli bir özelliği var. Göçlerle kurulmuş bir kent. Mutlaka bu hinterland çok kadim bir hinterland ama Mersin, şehir merkezi olarak, şehirleşme burada bir balıkçı kasabasından kent hüviyetine dönüşme 200 yıllık bir mazi içeriyor. Oysaki Tarsus’un 8, 10 bin yıllık tarihini konuşabiliriz. Silifke, Anamur aynı şekilde. Biz bir anlamda genç bir kentiz ama bütün bir bölge olarak da çok kadim bir bölgeyiz” diye konuştu.

Seçer, Mersin’in 1970’lerden sonra yoğun bir göçe maruz kaldığını ifade etti. Suriye’deki gelişmelerden sonra

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ