mersinhaberal.com -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Tarsus’ta Neler Oldu

Tarsus’ta Neler Oldu
  • 24.12.2021
  • 50 kez okundu

www.mersinhaberal.com

 

 

 

TARSUS’UMUZUN DÜŞMAN İŞGALİNDEN

KURTULUŞUNUN 100.YILDÖNÜMÜ KUTLAMALARI

 

Tarsus’umuzun Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 100.Yıldönümü  öncesi etkinlik yapıldı.

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan  ve Kaymakam Kadir Sertel Otcu Ankara’da Tarsuslu hemşehrilerimizle bir araya geldi.

Tarsus’umuzun Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 100.Yıldönümü sebebi ile Belediye, Tarsus Kaymakamlığı ve TADER işbirliği ile Ankara’da ‘’Tarsuslular’ın Birlik Beraberlik Buluşması’’ gerçekleşti. Anıtkabire çelenk konuludu.

Başkan Dr.Bozdoğan hemşehrilerimiz ile bir araya gelerek sohbet etti.

 

 

 

 

www.mersinhaberal.com

 

 

 

TARSUS’TA ASAYİŞ UYGULAMASINDA

23 OPERASYON YAPILDI

13.12.2021 ile 19.12.2021 tarihleri arasında Tarsus genelinde yapılan operasyonlar, denetlemeler ve uygulamalar sonucunda;  Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği, KOM Grup Amirliği ve Asayiş Büro Amirliği tarafından ev, işyerine ve araca toplamda 23 operasyon yapılmış, 20 şahıs gözaltına alındı.,

Yapılan operasyonlarda aranması olan 3 şahıs yakalanmış, 2 ruhsatsız av tüfeği, 1 tabanca, 57 fişek, 294 uyuşturucu hap, 3544 kumar oynanmasına yarayan kağıt ve taş ele geçirilmiştir. 4 şahsa Kumar oynanmasına yer ve imkan sağlamaktan adli işlem yapılmış, 53 kişiye de kumar oynamaktan 70,808 TL cezai işlem uygulanmıştır.

Şehir içinde yapılan denetimler ve kontrollerde; 5 tabanca, 2 kurusıkı tabanca, 2 av tüfeği, 85 fişek, 135,66 gr uyuşturucu madde, 2 kesici alet, 281 uyuşturucu hap ele geçirilmiş,

Çeşitli suçlardan aranması olan toplamda 33 şahıs yakalanmış, 19 şahıs tutuklanmış,

1628 araç kontrol edilmiş, 16719 şahsın GBT sorgusu yapılmış,

314 araca 202,789,00 TL cezai işlem uygulanmış, 19 araç trafikten men edilmiştir.

Mersin Polis Teşkilatı olarak halkımızın huzur ve güveni, asayişin temini için kararlı bir şekilde çalışmalarımız aralıksız devam edecektir.

Basına ve Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

 

 

 

www.mersinhaberal.com

 

 

 

TARSUS’TA  SAĞLIKÇIYA SALDIRI

Tarsus ‘ta dün meydana gelen olayda bir kişi görevli doktora saldırdı.

İddiaya göre rahatsız olan çocuğunu Tarsus Devlet Hastamesi acil servisine getiren anne, burada görev yapan pratisyen Doktor Hüseyin Akdoğan ile tartıştı.

Sözlü tartışmanın sona ermesinden sonra Çocuğu tedavi eden dr Hüseyin Akdoğan’ın yanına bir süre sonra hasta çocuğun babası geldi.

Acil servise girer girmez görevli doktorla tartışan şahıs daha sonra doktoru darp etti.

Olay yerinde bulunan güvenlik güçleri ve polis tarafından gözaltına alınan şahıs karakola götürüldü.

 

 

www.mersinhaberal.com

 

 

 

TARSUS’TA YENİ DOĞAN BEBEKLERİN

AİLELERİNE ZİYARETLER

Tarsus Kaymakamlığı koordinesinde yürütülen Büyük İlçeler Güven ve Dönüşüm Projesi ‘Yenidoğan Faaliyeti‘ kapsamındaziyaretlerdevam ediyor.

Bu kapsamda; Gazipaşa, Bahçe, Bağlar, Yarbay Şemsettin ve Tozkoparan Mahallelerinde yenidoğan bebekler ve aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Jandarma ve Emniyet personeli tarafından ziyaret edildi.

 

 

 

 

www.mersinhaberal.com

 

 

 

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN

“TARSUS’UN DÜŞMAN İŞGALİNDEN

KURTULUŞUNUN 100. YIL” ETKİNLİKLERİ

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarsus’un Düşman İşgali’nden Kurtuluşu’nun 100. Yılını, dopdolu etkinlik programıyla kutlayacak.

 

Büyükşehir Belediyesi tarafından Tarsus’ta Cumhuriyet Alanı yanına kurulan özel platform içerisinde gerçekleştirilecek etkinlik programı 3 gün sürecek. Sergilerin açılacağı programda edebiyatçılar, akademisyenler, iş insanları, gazeteciler ve yazarlar söyleşilerde katılımcılarla buluşacak.

 

“Kurtuluş Haftası Kutlamalarında Buluşalım” sloganıyla gerçekleştirilecek etkinlikler 25 Aralık Cumartesi günü saat 11.00’de “Tarsus Basın Tarihi” konulu söyleşiyle başlayacak. Gazeteci Yakup Boncuk’un moderatörlüğünde gerçekleşecek söyleşi de Gazeteci Uğur Pişmanlık konuşmacı olacak.

 

Saat 13.30-14.00 ise Başkan Vahap Seçer’in katılımı ile sergi açılışı ve açılış konuşmaları yapılacak.

 

14.30-15.30 saatleri arasında Metin Uca’nın “Ah hallerimiz vah hallerimiz” söyleşisi,

16.30-17.30 arasında müzikli şiir dinletisi,

18.00-19.30 saatlerinde İsmail Kün’ün moderatörlüğünde Remzi Karabulut, Ümit Aslan ve Orhan Kır’ın konuşmacı olarak katılacakları “Tarsus’ta kültür ve sanatın 100 yıllık serüveni” konulu söyleşi gerçekleştirilecek.

 

26 Aralık Pazar günü ise

11.00-12.30 saatleri arasında Ruhi Koçak’ın moderatörlüğünde Hasan Şemsi, Veyis Avcı ve Murat Kaya’nın konuşmacı olarak katılacakları “100 yıllık süreçte Tarsus ticareti” konulu söyleşi,

 

13.00-14.00 saatleri arasına müzikli şiir dinletisi

14.30-15.30 saatlerinde Doç. Dr. Ali İhsan Ökten’in moderatörlüğünde Hikmet Öz’ün konuşmacı olarak katılacağı “Bilinmeyen Tarsus” söyleşisi gerçekleştirilecek.

 

16.30-17.30 Oda Müziği’nin seslendirileceği programda

18.00-19.00 saatleri arasında Ataol Behramoğlu’nun konuşmacı olarak katılacağı “Yaşamak, insan olmak” konulu söyleşi düzenlenecek.

 

27 Aralık Pazartesi günü ise

11.00-12.30 arasında Dr. Ali Cerrahoğlu’nun moderatörlüğünde Tarsus’a değer katanlar söyleşisi gerçekleştirilecek.

Söyleşide Hikmet Öz, Mehmet Bal’ı; Uğur Pişmanlık, Cavit Orhan Tütengil’i; Hikmet Oğuzcan, Ümit Yaşar Oğuzcan’ı; Nihat Çapar, Haşmet Zeybek’i; Ahmet Karataş, Ethem Çalışkan’ı anlatacak.

 

13.00-13.45 arasında ise Ünzile Kuru’nun moderatörlüğünde Osman Homurlu’nun konuşmacı olarak katılacağı “Tarsus’ta Kuvayi Milliye” konulu söyleşi düzenlenecek.

 

14.30-15.30 saatlerinde Latife Tekin’in konuşmacı olacağı “Yazı ve Yoksulluk” konulu söyleşi katılımcılara sunulacak.

 

16.30-17.30 müzikli şiir dinletisinin ardından,

18.00-19.00’de Sinan Meydan’ın konuşmacı olarak katılacağı” Kurtuluştan kuruluşa” konulu söyleşi gerçekleştirilecek.

 

 

 

www.mersinhaberal.com

 

 

TAC KIZ VOLEYBOL TAKIMI MERSİN ŞAMPİYONU

Tarsus Amerikan Koleji  müthiş bir mücadele sonunda Evrensel Kültür Kolejini yenerek şampiyon oldular. Her iki takımı da kutluyorum.

Bu başarının ardında özverili çalışma ve emek var. Sporcuları ve hocalarını tebrik ediyoruz.

 

 

 

 

www.mersinhaberal.com

 

 

 

KAYMAKAMLIK SOĞUKTA

DIŞARIDA KALANLARI UNUTMADI

Tarsus kaymakamlığı bugünlerde soğukta dışarıda kalanları unutmadı. Geçen yıllardada yapılan uygulama bugünlerdetekrar başlatıldı. Evi ve kalacak yeri olmayan, dışarıda yatıp kalkmak zorunda kalan vatandaşlar Kaymakamlık ve Vakfı tarafından ağırlanacak. Bunun içinoteller ve Öğretmenevi ile anlaşma yapılarak soğuklar geçene kadar evi olmayanlar misafir ediliyor. Bu konuda çevrenizde  sokakta yatıp kalkmak zorunda olanlar varsa kaymakamlık makamına 0324 613 9820, 0324  614 7040 ve 0324 613 5591 nolu telefonları arayabilirsiniz

 

 

 

www.mersinhaberal.com

 

 

 

MHP’DEN TARSUS TSD’YE ZİYARET

Türkiye Sakatlar Derneği Tarsus şubesi 23 Aralık Perşembe günü saat:13:00 de MHP İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli, MHP İl KAÇEP Başkanı Fadime Şen, MHP İlçe Başkanı Mehmet Çelik derneğini ziyaret etti.

 

 

 

www.mersinhaberal.com

 

 

VALİ TARSUS’TA,

Mersin Valimiz Ali İhsan SU Tarsus’ta incelemelerde bulundu.

Vali Su , halen  yapımı devam eden Yeni Hükümet Konağı inşaatını gezdi. Ayrıca  yapımı tamamlanan Şehit Polis Lütfi Can Polis Merkezi Amirliği Binasında incelemelerde bulundu.

Ziyaretlerde Vali Su’ya Kaymakam Kadir Sertel Otcu  ve Emniyet müdürü Ebubekir Fil de eşlik etti.

 

 

www.mersinhaberal.com

 

 

TARSUSTAN 3 ŞİRKETE BRAVO

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde, Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) ile TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (TOBB ETÜ) işbirliğinde gerçekleştirilen ‘’TOBB Türkiye 100’’ araştırma sonuçlarına göre en hızlı büyüyen 100 şirket arasına 3 Tarsus firması da yerleşti. Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı H. Ruhi Koçak ve Meclis Başkanı Eyüphan Eyüboğlu düzenlenen etkinlikte İlk 100’e girme başarısı gösteren Berdan Yüzey Kaplama, Teknik Masura ve Emniyet Ticaret firmalarının yöneticilerini başarılarından dolayı kutlayarak plaket takdim etti.

Tarsus TSO Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlikte bu zor dönemde büyüme başarısı gösteren şirketleri takdirle karşıladıklarını söyleyen Başkan Koçak, ‘’Gurur duyduk. Başarınızın devamlılığı diliyor, bize de bu mutluluğu yaşattığınız için ayrıca teşekkür ediyorum.’’dedi.

Etkinlikte Berdan Yüzey Kaplama Bağlantı Elemanları Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yatırımlar ve İş Geliştirme Müdürü Abdullah Bakış, büyüme yolculuklarını ve izledikleri stratejileri paylaşırken bu başarının da ödülle taçlanmasından mutlu olduklarını belirtti. Teknik Masura Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kıraç ise yatırımlarına kesintisiz devam ettiklerini, Türkiye’nin farklı bölgelerindeki tesisleri ile sağladıkları istihdam ve yatırımlarla ülke ekonomisine katkı sunmaktan büyük keyif aldıklarını söyledi. Ödül alan Emniyet Ticaret firmasının 3’üncü kuşak yöneticisi Yakup Doğan da e-ticaret alanında yaptıkları çalışmalarını önümüzdeki dönemlerde artırma kararlılığı içinde olduklarını ifade ederek daha büyük başarılara imza atmak istediklerini söyledi.

Etkinlikte daha sonra başarı gösterip ‘TOBB Türkiye 100’’e yerleşen Tarsuslu firmalara plaketleri takdim edildi.

 

 

 

www.mersinhaberal.com

 

 

  1. YIL ANISINA BASTIRILAN

ÖZEL PULLAR BEĞENİLDİ

 

Tarsus Belediyesi, Tarsus’un Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 100. yılı anısına özel posta pulu bastırdı. Özel pulların Tarsus’un Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 100. yılı anısına ayrı bir anlam katacağını belirten Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, özel pulların kentin tarihi, turistik ve kültürel değerlerini ulusal ve uluslararası alanda tanıtımına yönelik etkili olacağını bildirdi.

 

 

 

www.mersinhaberal.com

 

 

YENİ TEKNİK DİREKTÖR GÜRSES

KILIÇ’IN BASIN TOPLANTISI

Tarsus İdman Yurdu Yönetim Kurulu  Yaptığı Açıklamada, Yeni Teknik Direktör Gürses Kılıç’ın 24 Aralık Cuma Günü Saat 11.00’de Kulüp Tesislerinde Basın Toplantısı Yapacağını Duyurdu.

Açıklamada “Değerli Basın Mensupları  Saat 11.00 De Teknik Direktörümüz Sn. Gürses Kılıç Burhanettin Kocamaz Tesisleri’nde Basın Toplantısı Düzenleyecektir Bu Toplantıda Sizleride Aramızda Görmekten Mutluluk Duyarız.” Denildi

 

 

 

www.mersinhaberal.com

 

 

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / / /

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ