mersinhaberal.com -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

 Başkan Ozan Varal, Tarsus Kebapçılar Esnaf Odası’nı Ziyaret Etti

 Başkan Ozan Varal, Tarsus Kebapçılar Esnaf Odası’nı Ziyaret Etti
  • 07.12.2021
  • 62 kez okundu

 “ESNAF KEPENGİNİ UMUTLA AÇIYOR, ÜZÜNTÜYLE KAPATIYOR”

 

 

 

 

CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Tarsus İlçe Başkanı Av. Ozan Varal, sürekli gerçekleştirdiği gezi ve ziyaretleri kapsamında, Tarsus’ta 600’ün üzerinde üyesi bulunan Kebapçılar ve Lokantacılar Esnaf Odası’nı ziyaret etti.

 

İlçe Kadın Kolları Başkanı Belda Boroğlu ve ilçe yöneticilerinden Yağmur Arslan ile birlikte ziyaretini gerçekleştiren Başkan Varal, Oda Başkanı Ali Tavman ve diğer yöneticiler tarafından karşılandı.

 

Burada Başkan Ali Tavman’la sohbet ederek esnafın içinde bulunduğu durum hakkında görüş alış-verişinde bulunan CHP İlçe Başkanı Av. Ozan Varal, özelikle son aylarda ki aşırı fiyat artışları nedeniyle vatandaşın sürekli alım gücünün düşmesinin, esnafları karamsar günler yaşar duruma getirdiğini söyledi.

 

 

 

 

 

İktidarın işbilmezliği nedeniyle Türk halkının her geçen gün fakirleştiğini ve bu durumun esnaf kesimini de olumsuz etkilediğini kaydeden Başkan Ozan Varal, “Maalesef ki, paramızın her geçen gün değer kaybettiği böylesi bir dönemde, alın teriyle evinin nafakasını çıkartmaya çalışan esnaflarımız da ciddi sıkıntılar yaşamaktadır. Her şeye rağmen sabahın erken saatinde kalkarak işyerinin kepengini umutla açan esnafımız, siftah dahi yapamadan akşam üzüntüyle işyerini kapatmaktadır.

 

Biz sürekli sahadayız, halkın içerisindeyiz ve yaşananları birebir görüyor ve hissediyoruz. Bu nedenle ısrarla erken seçim talebimizi yineliyoruz. Mevcut düzenin, bu ülkeye, ülke insanına, esnafa, emekliye; kısacası Türkiye’ye verebileceği bir şey kalmamıştır” dedi.

 

Başkan Ozan Varal, “ AKP geniş halk kitlelerinin yararına olacak kararlara değil, kendilerinin yarattığı mutlu azınlığın esenliği için hareket ediyorlar!

 

İhaleler bunlara veriliyor, dolar çıkıyor bunlar kazanıyor, vergi borçları silinip devlet bankalarından ballı krediler kullandırılıyor. İktidarın ajandasının ilk sayfasında mutlu azınlığın listesi, ikinci sayfasında verilecek ihaleler, diğer sayfalarda söylenecek yalanlar var! Ama bu ajanda da emekli yok, esnaf yok, işçi-memur-öğrenci yok; kısacası yurttaş yok. Elbette bunun hesabı sandıkta sorulacaktır” ifadelerini kullandı.

 

Başkan Ozan Varal, ziyarette Kebapçılar ve Lokantacılar Esnaf Odası Başkanı Ali Tavman’a Atatürk portesi işlemeli tabak armağan etti.

Etiketler: / / / / /

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ