mersinhaberal.com -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Tarsus’ta Neler Oldu

Tarsus’ta Neler Oldu
  • 16.11.2021
  • 98 kez okundu

 

www.mersinhaberal.com

 

 

 

 

 

RASİM YUVARLAKOĞLU , KKTC’NİN

KURULUŞUNUN 38. YILINI KUTLADI.

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Tarsus Şubesi başkanı Rasim Yuvarlakoğlu, KKTC’nin kuruluşunun 38. Yılını kutladı.

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Tarsus  Şubesi’ne bağlı gaziler, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC)’nin kuruluşunun 38’inci yıldönümünü kutladı.

 

KKTC kuruşunun 38’inci yılı tüm Türkiye’de kutlandı.

Türkiye Muharip Gaziler Derneği  Tarsus  Şubesi Başkanı Rasim Yuvarlakoğlu, KKTC’nin kuruluşunun 38’inci yıldönümü kapsamında dernek binasında tebrikleri kabul etti.

Yuvarlakoğlu,  15 Kasım 1983 tarihinin Kıbrıs Türk halkının siyasi yaşamının önemli bir dönüm noktası ve mücadelelerini devlet olgusuyla dünyaya ilan ettiği bir gün olduğunu belirterek, Kıbrıs gazileri olarak bu önemli günde farklı duygular yaşadıklarını söyledi. Tarsuslu  gaziler adına Kıbrıs Türk halkının bu önemli gününü kutladıklarını ifade etti.

 

 

 

 

 

www.mersinhaberal.com

 

 

 

 

 

HALUK BOZDOĞAN,  KKTC’NİN

  1. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLADI

Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 38. kuruluş yıldönümünü kutladı.

Bozdoğan yayınladığı mesajda ‘’ Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 38. kuruluş yıl dönümünü kutluyor, bu uğurda canlarını feda eden şehitlerimizi rahmetle  anıyoruz..’’ dedi.

 

 

 

 

 

 

www.mersinhaberal.com

 

 

 

 

 

 

BAŞKAN SEÇER, KKTC’NİN 38. KURULUŞ

YIL DÖNÜMÜ DOLAYISIYLA DÜZENLENEN

TEBRİK KABULÜNE KATILDI

Başkan Vahap  Seçer, KKTC’nin 38. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen tebrik kabulüne katılarak, KKTC Mersin Başkonsolosu Zalihe Mendeli ile bir araya geldi. Seçer, “Dün olduğu gibi bugün de aynı kararlılıkla, duyguyla ve inançla Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin yanında olacağız” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 15 Kasım Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) 38. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen tebrik kabulüne katılarak, KKTC Mersin Başkonsolosu Zalihe Mendeli ile bir araya geldi.

“Dün olduğu gibi bugün de aynı duyguyla ve inançla KKTC’NİN yanında olacağız”

KKTC Mersin Başkonsolosluğu’nda gerçekleştirilen tebrik kabulünde konuşan Başkan Seçer, “38 yıllık bir devlet birikimi oldu ama Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin önemli bir gücü var. Çünkü yanı başında anavatan var, Türkiye var, Türkiye halkı var. Kurumlarıyla, vatandaşlarıyla, ruhuyla, kalbiyle Kıbrıs Türkü’nün yanında olan Türkiye Cumhuriyeti var. Bu son derece önemli bir değerdir. Dün olduğu gibi bugün de aynı kararlılıkla, aynı duyguyla, aynı inançla Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin yanında olacağız” dedi.

KKTC Mersin Başkonsolosu Zalihe Mendeli ise Başkan Seçer’in sözleri üzerine, “Her zaman ben onu hissediyorum zaten. Çok teşekkür ederim” diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

www.mersinhaberal.com

 

 

 

 

 

 

HER BİR ÜRETİCİYE 250 KİLOGRAM ORGANİK GÜBRE

Toroslar’da 19, Tarsus’ta ise 81 üreticinin katılımıyla Mersin Büyükşehir Belediyesi tarihinde ilk kez başlatılan “Organik Tarım Projesi” devam ediyor. Eğitim süreciyle başlayan proje, organik gübre dağıtımıyla devam etti. Büyükşehir Belediye Meclis üyeleri, Mersinden Kadın Kooperatifi ortakları, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar ve üreticilerle gerçekleşen törende her üreticiye 250’şer kilogramlık organik gübre teslim edildi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarihinde bir ilk olarak başlatılan “Organik Tarım Projesi” kapsamında eğitimlerini tamamlayan 100 üreticiye toplam 25 bin kilogram organik gübre dağıtıldı. Toroslar ilçesinden başlayan “Organik Gübre Dağıtım Töreni”ne katılan Mersinden Kadın Kooperatifi Başkanı Meral Seçer, “Organik Tarım Projesi’ni çok önemsiyoruz. Organik tarımın pandemide ne kadar önemli olduğunun daha çok farkına vardık. Organik üretim yapmak meşakkatli bir yol, sabır istiyor. Bunun insan sağlığına çok faydalı olduğunu biliyoruz ve yaygınlaşmasını istiyoruz” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarımsal ve Veteriner Hizmetleri Dairesi tarafından 2021 yılında başlatılan “Organik Tarım Projesi” kapsamında Toroslar ve Tarsus ilçelerinde eğitim sürecini tamamlayan 100 üreticiye toplam 25 bin kilogram organik gübre dağıtıldı. Toroslar ilçesindeki dağıtım törenine Mersinden Kadın Kooperatifi Başkanı Meral Seçer de katıldı..

 

 

 

 

 

 

www.mersinhaberal.com

 

 

 

 

 

“TARSUS’UN TARIMSAL POTANSİYELİN

1.5 MİLYAR DOLARA ULAŞABİLİR”

Tarsus Belediyesi tarafından düzenlenen Tarsus Tarım Çalıştayının sonuç bildirgesi yayınlandı. Bildirgede, “Tarsus’un tarımsal potansiyeli 1.5 milyar ABD dolarına ulaşabileceği ve bu seviyeye ulaşmanın tarımın tüm bileşenlerinin uyumlu ve yakın diyalog içinde olmasıyla gerçekleşebileceği ortaya konulmuştur” denildi. Bildirgede “Tarım Türkiye için sadece gıda değil aynı zamanda hayatı şekillendiren bir sektördür” ifadeleri yer aldı.

 

 

 

 

 

 

www.mersinhaberal.com

 

 

 

 

 

 

CHP İLÇE BAŞKANLIĞI’NCA TARSUS ‘TA

DÜZENLENEN PROĞRAMDA

ATATÜRK VE ŞEHİTLER DUALARLA ANILDI.

 

CUMHURİYET Halk Partisi Tarsus İlçe örgütü tarafından, ebediyete intikalinin 83. yıl dönümü dolayısıyla Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz Şehitlerimiz için dualar okundu.

Şehitler Tepesi Mahallesi Şehitler Camiinde gerçekleşen ve Tarsus Müftülüğü ile Mersin Büyükşehir Belediyesi hocalarının ve Emekli Vaiz Ali Kılınç ‘ın okuduğu Kuran-ı Kerim tilaveti ve dua programında Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlerimiz anıldı.

 

Programa CHP Tarsus İlçe Başkanı Av. Ozan Varal, İlçe Yöneticileri ve Şehitler Tepesi Mahalle Muhtarı Ruhi Güngör ile mahalle sakinleri katıldı.

 

Başkan Varal, “Kurtuluş Savaşında hepimizin atası dedesi mücadele etti , Mustafa Kemal Atatürk , silah arkadaşları

ve tüm şehitlerimiz , gazilerimiz ; milletimizin özgürlüğü , bağımsızlığı için mücadele ettiler, rahmetle

anıyoruz. Birliğimizin ve beraberliğimizin kıymetini bilmeliyiz.

Atatürk gibi bir lidere sahip olmamız milletimiz için gurur kaynağıdır. Halkımızın Atatürk ve

devrimlerini yaşatmaya devam edeceğine inancım tamdır. Tarsus ‘ta hafta boyunca vatandaşlarımızla

beraber Atamızı anmanın onurunu yaşadık. Atamızın, silah arkadaşlarının ve şehitlerimizin ruhu şad olsun; dedi.

 

 

 

 

 

www.mersinhaberal.com

 

 

 

 

 

 

EMNİYET  ESKİ MÜDÜRLERİNDEN YAŞAR AKSOY TARSUS’TA

..

Tarsus eski Emniyet Müdürlerinden Yaşar Aksoy gazetemizi ziyaret etti.

Şehrimizde 6 yıl görev yapan ve daha sonra Mersin Büyükşehir belediyesine geçiş yapan, ardından geçtiğimiz yıllarda emekli olan Yaşar Aksoy, kentimize gelerek Tarsus Ekspres gazete ofisinde yazı ailesi ile bir araya geldi.

Aksoy, Tarsus’ta yaptığı gezi ve ziyaretlerle  özlem giderdi. Aksoy halen Mersin’de ikamet ediyor.

 

 

 

 

 

www.mersinhaberal.com

 

 

 

 

 

 

TARSUSLU MUHTARLARA SOYLU’DAN TEŞEKKÜR

Yeşil bir Türkiye için açılan kampanyaya fidan bağışı yaparak destekte olan Tarsuslu muhtarlara  İç İşyeri bakanı üleyman Soylu’dan teşekkür geldi.

Tarsus-Çamlıyayla Muhtarlar Derneği üyelerine 19 Ekim Muhtarlar günü Münasebetiyle Ankara ili Çubuk İlçesi Yıldırım Evci Mahallesinde İçişleri Bakanlığınca birer sertifika gönderildi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından imzalanan SertifikalarTarsus’a ulaştı ve muhtarlara dağıtılmaya başlandı.

 

 

 

 

 

 

www.mersinhaberal.com

 

 

 

 

 

 

 

TARSUSTA 44 ŞÜPHELİ YAKALANDI

Tarsus ‘ta dün gerçekleştirilen asayiş uygulamasında çeşitli suçlardan aranan 44 şüpheli gözaltına alındı.İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Tarsus İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince 18-28 Ekim tarihleri arasında ilçe genelinde denetim gerçekleştirdi.Denetimlerde çeşitli suçlardan aranan 44 şüpheli yakalanırken, 4 tabanca, 1 av tüfeği, 68 fişek, 190,4 gram uyuşturucu madde, 595 uyuşturucu hap, 226 bin 757 makaron ve 420 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirildi.Trafik ekiplerince yapılan denetimlerde 5 bin 675 araç kontrol edilirken 29 araç trafikten men edildi ve 427 araç sürücüsüne 357 bin 985 lira cezai işlem uygulandı.

 

 

 

 

 

 

 

www.mersinhaberal.com

 

 

 

 

 

 

AK PARTİ İLÇE BAŞKANI HASAN

PODAK, “TARSUS BÖLGENİN YILDIZI OLDU
Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Podak, Medya Mensupları Derneğini ziyaret etti.
Basın merkezinde açıklamada bulunan İlce Başkanı Hasan Podak , ‘Tarsus bölgede aldığı yatırım ile bölgenin en önemli konumuna sahip olan kent konumundadır.
Özellikle sona yaklaşan Çukurova Bölgesel havalimanı, OSB ile Pamuklu Barajı bölgenin adeta gerdanlığı misali bizlere heyecan vermektedir.
Mersin Milletvekilimiz ve Ekonomi Bakanımız sayın Lütfi Elvan başta olmak üzere Ak Parti ve MHP Milletvekillerimiz tüm imkanları ile bu yatırımların daha da çoğalması icin çalışmaya gayret vermektedir.
YURT KONUSUNA AĞIRLIK VERECEĞİZ.
İlçe Başkanı Hasan Podak, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile yurt konusuna ağırlık vereceğiz.
Devletimizin imkanları ile Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceği olan gençlerimizin yurt konusundaki endişelerini bitirmek için gerekli çabayı ortaya koyacağız.
ÖNÜMÜZDEKİ BİR KAÇ YILDA TARSUSA 20 BİN KİŞİLİK İSTİHDAM İÇİN HEYECAN YAŞIYORUZ.
Açılacak olan Bölgesel Havalimanı ve diğer yatırımlarla 20 bin kişiye iş imkanı sağlayacak yatırımlar bize umut ve heyecan veriyor’ dedi.

 

 

 

 

 

www.mersinhaberal.com

 

 

 

 

 

 

İŞADAMI ABDULKERİM BENGİ TOPRAĞA VERİLDİ

Şehrimizin tanınmış hayırsever İş Adamı Abdulkerim Bengi önceki gün 14.11.2021 tarihinde vefat etti. Merhumun cenazesi dün Tarsus Şehir Mezarlığında toprağa verildi. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyoruz. Mekanı cennet olsun.

 

 

 

 

 

 

 

www.mersinhaberal.com

 

 

 

 

 

BÜYÜKŞEHİR, ŞEHİR TİYATROSU’NA

 VATANDAŞLARDAN TAM NOT

Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, yeni sezonda yetişkinler ve çocuklar için ücretsiz olarak sahnelediği oyunlarla tiyatroseverlerle buluşmaya devam ediyor.“Halktan Biri” ve “Matruşka” oyunlarıyla yetişkinlerin karşısına çıkan ekip, başarılı bir performans sergileyerek izleyicisinden büyük alkış aldı. Aynı başarıyı“Gökkuşağının Altında” adlı çocuk oyunuyla da ortaya koyan oyuncular, salonu çocuk kahkahalarıyla doldurdu.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, 7 Kasım’da yeni sezonu açtı. Kasım ayı programı Şehir Tiyatrosu’nun sosyal medya hesaplarında paylaşıldı. Sezona prömiyerlerle başlayan Şehir Tiyatrosu’nun sahnelediği oyunlara 7’den 70’e her yaştan Mersinli yoğun ilgi gösterdi. “Gökkuşağının Altında”, “Matruşka” ve “Halktan Biri” oyunlarıyla yeni sezonda perdelerini açan Şehir Tiyatrosu oyuncuları, bu ay “Vahşet Tanrısı” oyununun prömiyeriyle de seyircinin karşısına çıkacak.

 

 

 

 

 

www.mersinhaberal.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / /

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ