mersinhaberal.com -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Tarsus’ta Neler Oldu

Tarsus’ta Neler Oldu
  • 08.09.2021
  • 167 kez okundu

 

www.mersinhaberal.com

 

 

 

ŞEHİT ASTSUBAY CEMRE SALİH GÖZEN’İ UNUTMADIk

Cennet Mekan Gül Kokulu Şehidimiz Tarsuslu Astsubay Cemre Salih Gözen’i şehadetinin 6’ncı yılında rahmet ve minnetle anıyoruz. Vatan sana minnettar Şehidim, ruhun şad olsun.

Hakkari / Dağlıca’da  06.09.2015 tarihinde Şehadete eren Şehidimiz Tarsuslu Astsubay Cemre Salih Gözen’i şehadetinin 6’ncı yılında rahmet ve minnetle anıyoruz. Allah rahmet eylesin.

 

 

www.mersinhaberal.com

 

 

“ANAMUR’DAN TARSUS’A KADAR

ARTIK MERSİN IŞIL IŞIL”

CHP Mersin Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Ali Mahir Başarır, “Belediye Başkanıma çok teşekkür ediyorum. Anamur’dan Tarsus’a kadar artık Mersin ışıl ışıl. Artık Mersin mutlu. Az önce Karaduvar’ın çocuklarının gösterilerini izlerken gurur duydum.Biz ülkemizi, sizleri, kadınlarımızı, çocuklarımızı çok seviyoruz” dedi.

1 Eylül Dünya Barış Günü’ne vurgu yapan CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı ve Parti Meclisi Üyesi Emre Yılmaz,“Her zaman hep birlikte başaracağımıza inanıyoruz. Yarin yanağından gayrı her yerde, her şeyde hep beraber diyebilenlerin memleketini kurma ümidiyle hepiniz hoşça kalın” diye konuştu.

 

www.mersinhaberal.com

 

 

 

TARSUS ÜNİVERSİTESİNDE TERÖR BİLGİLENDİRMESİ

TEM polisi, üniversite öğrencilerini terör konusunda bilgilendirdi.

Tarsus’ta polis, okulların açılmasıyla birlikte terör konusunda bilgilendirme yaptı. Tarsus Üniversitesi’nde stant açan polisler, öğrencilerle tek tek ilgilendi.

Mersin Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü Bilgilendirme ve Önleme Faaliyetleri (BÖF) Büro Amirliği koordinesinde, Tarsus TEM Büro Amirliği ekipleri tarafından ‘El Ele Güvenli Geleceğe Projesi’ kapsamında 2021-2022 eğitim ve öğretim yılında Tarsus Üniversitesinde eğitim almak için gelen öğrenci ve ailelere terör örgütlerinin, barınma başta olmak üzere gençleri istismar edebileceği durumların önüne geçebilmek adına bilgilendirme stantları kurdu.

Öğrencilerle bire bir ilgilenen TEM polisleri, terör örgütleri konusunda detaylı bilgi paylaşımı yaptı.

Ayrıca stantlarda öğrencilere dağıtılmak üzere bilgilendirme broşürü, meyve suyu, su ve bloknot defter dağıtıldı.

Öğrenciler ise faydalı bilgiler aldıklarını belirterek, polislere teşekkür etti.

 

 

www.mersinhaberal.com

 

 

 

SULAMA KANALINA DÜŞEN YAŞLI ADAM HAYATINI KAYBETTİ

Tarsus’ta dün sulama kanalına düşen yaşlı adam hayatını kaybetti.
İddiaya göre  Akşemsettin Mahallesi Ömer Nazmi Caddesi üzeri DSİ sulama kanalında elini yüzünü yıkamak isteyen Yusuf Akbulut (81) dengesini kaybedip suya düştü. Çevredeki vatandaşlar yaşlı adamın suya düştüğünü görünce suya atladılar. Bilinci kapalı olarak sudan çıkarılan Akbulut, 112 ekipleri tarafından Tarsus Devlet Hastanesine kaldırıldı. Hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen yaşlı adam kurtarılamadı.

 

www.mersinhaberal.com

 

 

 

 

– YANGIN MAĞDURU AİLELERE BÜYÜKŞEHİR’DEN DESTEK

Mersin Büyükşehir Belediyesi, evlerinde çıkan yangın sonucu sıkıntı yaşayan vatandaşlara desteğini sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi, Tarsus’ta evleri yangından zarar gören bir ailenin daha yardımına koştu.

Tarsus merkez Caminur Mahallesi Abdi İpekçi Caddesi üzerinde bulunan evde geçtiğimiz aylarda çıkan ve Büyükşehir İtfaiye ekiplerinin müdahalesi ile sönen yangında evleri ve eşyaları zarar gören aileye Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekiplerinin yaptığı çalışma neticesinde eşya yardımında bulunuldu.

Ailenin başvurusu ve yapılan inceleme neticesinde temin edilen 1 adet çekyat, 1 adet buzdolabı, 1 adet çamaşır makinesi, 1 adet fırınlı ocak ve 2 adet yataklı baza Büyükşehir ekipleri tarafından aileye teslim edildi.

Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz aylarda da hem Tarsus’ta, hem de Çamlıyayla’da yangın mağduru birçok aileye eşya yardımında bulunmuştu.

 

 

www.mersinhaberal.com

 

 

 

TARSUS KENT KONSEYİ OLAĞAN SEÇİMLİ

GENEL KURUL TOPLANTISI’NDA ECZ.

REŞİT TOK BAŞKAN SEÇİLDİ

Tarsus Kent Konseyi Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı Güner Baykal Toplantı Salonu’nda gerçekleşti.

Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısına Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, Tarsus Kent Konseyi Başkanı Dr. Ali Cerrahoğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Tarsus Kent Konseyi Üyeleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile birlikte basın mensupları katıldı.

Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı Divan Kurulu’nun seçimi ile başladı. Divan Kurulu’na Elife Aslan, Belgin Ok, Salih Yedican seçildi. Saygı duruşunun ardından İstiklâl Marşı okundu.

Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı’nda konuşma yapan Tarsus Kent Konseyi Başkanı Dr. Ali Cerrahoğlu yaptığı konuşmada; Kent Konseyi bünyesinde yapılan proje ve çalışmalardan bahsederek faaliyet raporunu sundu. Başkanlığı sürecinde Tarsus Kent Konseyi bünyesinde yapılan proje ve çalışmalara destek verenlere ve Tarsus Kent Konseyi Olağan Seçimli Genel Kurulu Toplantısı’na katılım sağlayanlara teşekkür etti.

Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı’nda söz alan Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan Tarsus Kent Konseyi Başkanı Dr. Ali Cerrahoğlu’nun Kent Konseyi bünyesinde yaptığı çalışmaları değerlendirerek Kent Konseyi’nin siyaset üstü bir kurum olduğunu hatırlattı. Tarihi süreçte Kent Konseyi bünyesinde yapılan proje ve çalışmaları değerlendirerek Kent Konseyi bünyesinde olması gereken meclislerden bahsetti. Çalışmalarından dolayı Dr. Ali Cerrahoğlu’na ve katılımcılara teşekkür etti.

Tarsus Kent Konseyi Üyeleri’nin önerisi ile birlikte yakının ani vefatı ile toplantıya katılım sağlayamayan ve kendi rızası alınarak aday gösterilen Ecz. Reşit Tok oy çoğunluğu ile başkan seçildi.

Tek aday Ecz. Reşit Tok’un başkan seçildiği Tarsus Kent Konseyi Olağan Seçimli Genel Kurulu Toplantısı’nın Yürütme Kurulu seçiminde Emrah Kara, Bahşende Diren, Uğur Pişmanlık, Necat Çakır ve Nagihan Kargılı asil üye, Şahin Yücel, Meryem Arpacı, Leyla Körüklü, Ayhan Becet, Salih Yedican ve Nilgün Ateş yedek üye olarak seçildi.

Tarsus Kent Konseyi Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı çiçek ve hediye takdimi ile birlikte dilek ve önerilerle son buldu.

Emine KUREN

 

 

 

www.mersinhaberal.com

 

 

TARSUSLU KORE GAZiSİ VEFAT ETTİ

Tarsuslu olup Mersin’de ikamet eden son Kore Gazilerinden, Fevzi Sözüöz vefat etti.

Hatice Özerbeybek‘in ağabeyi, Neydim ÖzerzeybekNeolacam BüyükakıllıNeoldum ArpaçAdnan Menderes ÖzerzeybekSüleyman Özerzeybek‘in dayıları,

1930 yılı doğumlu (92 yaşında) Fevzi SÖZÜÖZ, bulunduğu yoğun bakımdan çıkamayarak dün gece  (6.9.2021) vefat etmiştir. Cenazesi Mersin’de yapılan askeri tören ile defnedilmiştir.

Eş-dost, akraba ve sevenlerine baş sağlığı diler; sabırlar temenni ederiz.

 

 

www.mersinhaberal.com

 

 

 

TARSUS BORSASINDA “İHRACAT DESTEK

OFİSİ” HİZMETİ KAPSAMINDA EĞİTİM VERİLİYOR

 

Mersin ilinde sadece Tarsus Ticaret Borsasında “İhracat Destek Ofisleri İşbirliği Protokolü” uyarınca Ticaret Bakanlığı ve TOBB işbirliğinde belirlenen oda ve borsalarda kurulan “İhracat Destek Ofisi” hizmeti kapsamında eğitim verilmeye başlandı.

 

Tarsus Ticaret Borsası’dan yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

“İhracatçı Borsa üyesi firmaların sayısının artırılabilmesi ve mevcut ihracatçıların bilgilendirilmesini teminen sürekli ve düzenli iletişime dayalı bir bilgilendirme hizmeti sağlandığı, ihracatta başta devlet yardımları olmak üzere ihracata ilişkin uygulamalar ve pazar araştırma bilgi kaynakları hakkında düzenli veri akışı sağlamaya yönelik eğitimlerin YÜZ YÜZE verilmeye başlandığı söylendi.

 

Borsa, Şirketlerin Enerji Verimliliği Denetimine de Başladı

Ayrıca, AB Yeşil Mutabakatı ile Türkiye-AB İş Dünyası Diyaloğu Projesi (TEBD) kapsamında, ‘’ Şirketlerin Enerji Verimliliği Denetimi’’ projesi kapsamında da Borsa üyesi firmaların enerji verimliliğinin artırılması noktasında da eğitimlerin YÜZ YÜZE verilmeye başlandığı söylendi.

 

Eğitimler Tarsus Ticaret Borsası Dış Ticaret Uzmanı ve Enerji verimliliği Denetcisi Pınar Alegöz tarafından verilmektedir.

Eylül ayı eğitimleri için başvuru tarihleri belirlenen üyelere eğitimlerin başladığı, eğitim almak isteyen firmalar için dti@tarsustb.gov.tr e-posta adresinden başvuru yapılması halinde eğitim tarihleri belirlenen firmalara da YÜZ YÜZE eğitimlerin devam edileceği ifade edildi.

 

 

 

www.mersinhaberal.com

 

 

 

REŞİT TOK’UN KARDEŞİ KALP KRİZİNDEN VEFAT ETTİ

Tarsus Kent Konseyi genel sekreteri ve Bulvar Eczanesi sahibi Reşit Tok’un kardeşi Bülent Tok geçirdiği kalp krizi sonucu vefat etti. Merhumun cenazesi (7 Eylül 2021 salı günü) saat 14.00’de Tarsus Güney Mezarlığında (Musalla) toprağa verildi.. Ailesine ve yakınlarına başsağılğı diliyoruz. Allah rahmet eylesin diyoruz.

 

 

www.mersinhaberal.com

 

 

 

SÜPER AMATÖR KÜME FUTBOL LİGİ

KULÜPLERİMİZLE TOPLANTI YAPILACAK

13 Eylül 2021 Tarihi pazartesi Günü saat 15.00’da Hosta Otelde Süper Amatör Küme futbol Liginde mücadele edecek kulüplerimizle Toplantı yapılacaktır.Söz konusu toplantıya gün ve belirtilen saatte kulübünüzden yetki belgeli bir idarecinin katılması hususunu önemle rica ederiz.

 

Yer: Metropol civari 52 Katlı bina karşısı Mersin

 

 

 

www.mersinhaberal.com

 

 

STADDA İNCELEME

Pazar günü şehir stadyumunda Oynayacağımız Anagold 24 Erzincanspor karşılaşması öncesi,stadyumdaki eksikleri yerinde görmek ve tespit etmek amacıyla teknik direktörümüz Ergün Penbe,2.baskan Salih Erdoğan,Cumali Kırbıyık ve Basın sözcümüz Tolunay Duman ,Tarsus Gençlik ilçe spor müdürü Mehmet Öztürk ile biraraya gelerek istişare de bulundular.

 

 

www.mersinhaberal.com

 

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / /

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ