mersinhaberal.com -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Afgan gazeteci NATO Genel Sekreteri’ne yalvardı! Canlı yayın sırasında: Ne olur Taliban’ı tanımayın

Afgan gazeteci NATO Genel Sekreteri’ne yalvardı! Canlı yayın sırasında: Ne olur Taliban’ı tanımayın
  • 17.08.2021
  • 99 kez okundu

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg Afganistan’da yaşananlarla ilgili açıklamalar yaptı. Değerlendirmelerinden sonra soru cevap kısmına geçen Stoltenberg’e Afgan gazetecinin “Ne olur Taliban’ı tanımayın” diyerek yalvarması herkesi duygulandırdı.

Taliban’ın Afganistan‘da tüm kontrolü ele geçirmesinden sonra NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg bölgedeki gelişmelere ilişkin bir basın toplantısı düzenledi.

“BU ÇÖKÜŞÜ GÖRMEKTEN ÜZÜNTÜ DUYUYORUZ”

“Afganistan’da askeri değil siyasi bir çöküş yaşanıyor.” diyen Stoltenberg, şu ifadeleri kullandı: “Afganistan’daki çöküşü görmekten üzüntü duyuyoruz. Buradan dersler çıkarmamız lazım. Geçtiğimiz 20 yıl içinde müttefiklerimize yönelik terör saldırısında bulunulmamıştı. Şu anda gücü elinde bulunduranlar barışçıl bir ortam sağlamak zorundadırlar.”

“NE OLUR TALİBAN’I TANIMAYIN”

Ülkedeki kaos hakkında bir süre daha açıklama yapan NATO Genel Sekreteri, toplantının devamında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bu sırada Afgan bir gazeteci, Stoltenberg’e “Ne olur Taliban’ı tanımayın” diyerek yalvardı. Bu anlarda gözyaşlarına hakim olamayan gazetecinin konuşması, izleyen herkesi duygulandırdı.

Ayrıntılar geliyor…

Afgan gazeteci NATO Genel Sekreteri'ne yalvardı! Canlı yayın sırasında: Ne olur Taliban'ı tanımayın

Etiketler: / / / /

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ