mersinhaberal.com -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Ciğerlerimiz 2 gündür yanıyordu! Pakdemirli’nin “Yangın kontrol altında” açıklaması yüreklere su serpti

Ciğerlerimiz 2 gündür yanıyordu! Pakdemirli’nin “Yangın kontrol altında” açıklaması yüreklere su serpti
  • 17.07.2021
  • 121 kez okundu

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Mersin’in Aydıncık ilçesinde başlayıp, iki gündür devam eden orman yangınına ilişkin açıklamalarda bulundu. Bölgeyi bizzat ziyaret ederek incelemelerde bulunan Pakdemirli, “Pembecik Mahallesi’nde 81 hanemizi tedbiren boşaltmıştık, evlerine döndüler, can ve mal kaybı yok. İlk belirlemelere göre 1 metruk evde hasar var.” dedi. Bakan Pakdemirli, 1500 hektar alanın zarar gördüğü yangınla ilgili 4 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir PakdemirliMersin‘in Aydıncık ve Hatay‘ın Hassa ilçelerindeki orman yangınlarının kontrol altına alındığını açıkladı. Pakdemirli, Mersin’deki yangında 1500 hektar alanın zarar gördüğünü söyledi.

Mersin'de 1500 hektarı kül eden yangınla ilgili 4 kişi gözaltına alındı
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli.

4 KİŞİ GÖZALTINDA

Pakdemirli, “Pembecik Mahallesi’nde 81 hanemizi tedbiren boşaltmıştık, evlerine döndüler, can ve mal kaybı yok. İlk belirlemelere göre 1 metruk evde hasar var. Alanın tamamı yandı diyemeyiz. 1500 hektarda toplamda bir hasar gözlemleniyor. Yangının kaynağı enerji nakil hattı şüphesinden 4 kişi gözaltında. Soruşturmaları devam ediyor.” dedi.

Mersin'de 1500 hektarı kül eden yangınla ilgili 4 kişi gözaltına alındı

HATAY’DA 200 HEKTAR ALAN ZARAR GÖRDÜ

Hatay’da Amanos Dağları‘nda 3 gündür devam eden yangın söndürme çalışmaları ise bugün sabahın ilk ışıklarıyla beraber havadan müdahale ile sürdürülmüştü. Sarp ve dik yamaçların bulunduğu bölgeye ulaşmakta zorlanan ekipler, iş makineleriyle kendilerine yol açtı. Bir süre sonra Amanos Dağları’ndaki dumanların azaldığı görüldü. Mersin’de açıklama yapan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Hassa’daki yangının kontrol altına alındığını, 200 hektar alanın zarar gördüğünü söyledi.

Ciğerlerimiz 2 gündür yanıyordu! Pakdemirli'nin Yangın kontrol altında açıklaması yüreklere su serpti

Etiketler: / /

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ