mersinhaberal.com -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Özellikle Bölgemizde Sıcak Çarpmalarına DİKKAT!

Özellikle Bölgemizde Sıcak Çarpmalarına DİKKAT!
  • 13.07.2021
  • 95 kez okundu

 

Aman dikkat! Sıcak çarpmaları gündemde, hava sıcaklıklarının artması ile birlikte gün içerisinde halsizlik, yorgunluk, baş ağrısı şikayetleri baş gösteriyor.

Güneşli ve sıcak ortamlarda uzun süre bulunulması ise bilinç bulanıklığı, şuur kaybı ve vücutta kalıcı hasarlara kadar gidebilen sıcak çarpmasını da beraberinde getiriyor.

Uzmanlar uyarıyor saat 11:00 ile 16:00 arası dışarı çıkanlar daha çok dikkatli olmalılar. Bu arada yaşlılar ve 5 yaş altı çocuklar, kalp, böbrek yetmezliği olanlar, şeker hastaları, yüksek tansiyon hastaları, hamileler, psikiyatrik İlaç kullananlar, alkol bağımlıları, obezite ve aşırı zayıflar, cilt hastalığı olanlar diğer grupta olanlar yani sağlıklı kişiler açık renkli ve sentetik olmayan ince yazlık kıyafet giymeliler, şapka, şemsiye, gözlüm kullanmalı ve su tüketimi artmalı, daha sıkça duş almalı, fiziksel aktivitelerden, spor yapmaktan uzak durmalı, ağır yemek ve alkol tüketmemelidir. Bu olumsuzlukları yaşamamak için bölgemiz insanlarının daha çok duyarlı olması gerekiyor.

HABER: Yusuf TAN

Etiketler: /

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ