mersinhaberal.com -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

ÇAMLIYAYLA’NIN YENİ KAYMAKAMI GÖREVİNE BAŞLADI.

ÇAMLIYAYLA’NIN YENİ KAYMAKAMI GÖREVİNE BAŞLADI.
  • 29.06.2021
  • 79 kez okundu

ÇAMLIYAYLA’NIN YENİ KAYMAKAMI GÖREVİNE BAŞLADI.

Çamlıyayla’nın yeni Kaymakamı görevine başladı.

Geçtiğimiz günlerde ataması yapılan Çamlıyayla Kaymakam Vekili Muhammed Berat Berbidek görevine başladı.

Daha önce Gürün Kaymakamı olarak görev yapan Berbidek’in göreve başladığı , Kaymakamlığa ait resmi sosyal medyadan da paylaşıldı.

Muhammed Berat BERDİBEK kimdir?

1995 yılında Elazığ’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini memleketi Bingöl’de tamamladı. 2013 yılında Türkiye 306.‘sı olarak tam burslu yerleştiği TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Hukuk Fakültesini 2018 yılında tamamladı. Lisans eğitimi sırasında TOBB hukuk müşavirliği, T.C. Danıştay Başkanlığı ve Türk Traktör ve Ziraat Makineleri A.Ş.’nin hukuk birimlerinde staj yaptı. Yine lisans eğitimi devam ederken Türkiye’de düzenlenen ve TOBB’un ev sahipliği yaptığı B20 Konferansı’nda ve TOBB Genel Kurul toplantısında görev aldı.

2018 yılında İçişleri Bakanlığının açmış olduğu sınavı kazanarak 24 yaşında Kaymakam Adayı olarak meslek hayatına başladı. Sivas Gürün ve Kırşehir Boztepe ilçelerinde Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu. İçişleri Bakanlığının 23/06/2021 tarihli onayı ile ilçemize atanmış, 26/06/2021 tarihinde ilçemizdeki görevine başlamıştır. BERDİBEK iyi derecede İngilizce bilmektedir

Etiketler: / / /

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ