mersinhaberal.com -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Deniz Poyraz’ın katledilmesine Tarsus’tan tepki

Deniz Poyraz’ın katledilmesine Tarsus’tan tepki
  • 19.06.2021
  • 77 kez okundu

Deniz Poyraz’ın katledilmesine Tarsus’tan tepki

Deniz Poyraz’ın katledilmesine Tarsus’tan tepki
Halkların Demokrasi Partisi İzmir İl binasına düzenlenen ve Deniz Poyraz isimli kadının hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan saldırıya tepkiler yükselmeye devam ediyor.

HDP Tarsus İlçe örgütü tarafından düzenlenen ve diğer siyasi parti ve STK temsilcilerinin de katılımıyla tepki açıklamaları yapıldı.

HDP’nin de bulunduğu Abacı işhanının önünde yapılan tepki eyleminde konuşan HDP İlçe Başkanı Bekir Anaçkaya, “Hergün nefret diliyle konuşan, düşmanlaştırma politikasını tek yol olarak kullanan, toplumu kutuplaştıran, çatışma ortamını tahrik eden iktidar bu cinayetinde, bundan sonra işlenecek benzer cinayetlerin ve katliam girişimlerinin de sorumlusudur. Bilinmelidir ki, acımız büyüktür, öfkemiz derindir. Ama demokratik siyasette kararlılığımızda en az öfkemiz ve acımız kadar kesin ve keskindir.

Yine bilinmelidir ki sıkılan kurşunlar Deniz Yoldaşımız şahsında Türkiye’nin barışına ve demokrasisine sıkılmıştır. Şimdiye kadar ne saldırılarla, ne tehditlerle hakkımızda ve partimize açılan davalarla HDP’yi bu yoldan vazgeçiremeyenler, provokasyonlarla da aynı sonuca ulaşamayacaklardır. Bizleri ne cinayetler, ne kumpas davaları durduramaz ve yıldıramaz. Halklarımızın bundan en ufak bir kuşkusu olmasın” diye konuştu.

CHP İlçe Başkanı Av. Ozan Varal’da kınama açıklamasına katılarak, “Bu kurşun tüm Türkiye’de yaşayan, kardeşliği, huzuru, barışı isteyen, demokrasiyi isteyen tüm insanlara sıkılmıştır. Biz her türlü siyasal katliamın, her türlü ayrımcılığın karşısındayız. Deniz, adını son sözü olan Halkların Kardeşliği diyen Deniz Gezmiş’ten alıyordu. Biz, bugünde buradan Deniz olunmalı diyoruz. Yaşasın halkların dayanışması diyoruz” dedi.

Halk Evleri adına Çiğdem Serin’de kınama açıklamasında bulundu.

Etiketler: /

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ