$ DOLAR → Alış: 27,19 / Satış: 27,30
€ EURO → Alış: 28,80 / Satış: 28,91

BÜYÜKŞEHİR’DEN EN GÜZEL BALKON VE BAHÇE SAHİPLERİNE ÖDÜL

BÜYÜKŞEHİR’DEN EN GÜZEL BALKON VE BAHÇE SAHİPLERİNE ÖDÜL
  • 10.06.2021
  • 58 kez okundu

BÜYÜKŞEHİR’DEN EN GÜZEL BALKON VE BAHÇE SAHİPLERİNE ÖDÜL

BAŞKAN SEÇER, ‘EN GÜZEL BALKON BAHÇE YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ’NE KATILDI

“330 KİŞİ BİZE MÜRACAAT ETMİŞ. BANA GÖRE 330’U DA BU ÖDÜLE LAYIK”

“BİZ MERSİN’İ, ÜLKEMİZİ, İNSANLARIMIZI SEVİYORUZ. HİZMET AŞKIYLA YANIP TUTUŞUYORUZ”

Başkan Seçer, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin ‘En Güzel Balkon Bahçe Yarışması Ödül Töreni’ne katıldı. Başkan Seçer, tören öncesinde eşi Meral Seçer’le birlikte Begonvil dikti. Törende her iki kategoride de ilk 3’e girenlere bahçe alet takımı ve tohum setleri hediye edildi. Yarışmaya 330 kişinin başvurduğunu ifade eden Seçer, “Bana göre 330’u da bu ödüle layık. En azından bu çağrıya cevap vermek bile bana göre bir meziyettir. Bu ödülü verirken aslında 330 yarışmacı adına onlara vermek istiyorum” dedi.

Kimseyi ötekileştirmeden hizmet ürettiklerini vurgulayan Seçer, “Biz Mersin’i, ülkemizi, insanlarımızı seviyoruz. Onun için hizmet aşkıyla yanıp tutuşuyoruz” diye konuştu. Seçer, ödül töreninin ardından Mezitli Belediyesi Mutlu Yaşam Köyü Uluslararası Gençlik Deneyim ve Gönüllülük Merkezi’nin açılışına da katıldı.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Büyükşehir Belediyesi tarafından 5-11 Haziran Dünya Çevre Günü ve Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen ‘En Güzel Balkon Bahçe Yarışması Ödül Töreni’ne katıldı. Başkan Seçer, tören öncesinde Begonvil dikim etkinliğine de katılarak, eşi Meral Seçer, protokol üyeleri ve vatandaşlarla birlikte Begonvil dikti.

Galatasaray Meydanı’nda gerçekleştirilen etkinliğe; Başkan Seçer’in yanı sıra Mersinden Kadın Kooperatifi Başkanı Meral Seçer, CHP Kadın Kolları Genel Başkanı ve Parti Meclisi Üyesi Aylin Nazlıaka, CHP Mersin Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Ali Mahir Başarır, CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, CHP il ve ilçe yöneticileri, Meclis üyeleri, STK ve oda temsilcileri ile muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

2 kategoride ilk 3’e girenlere ödülleri verildi

Törende, ‘En Güzel Bahçe’ ve ‘En Güzel Balkon’ kategorilerinde ilk 3’e girenlere ödülleri Başkan Seçer ve protokol üyeleri tarafından verildi. Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi’nin düzenlediği yarışmanın ödül töreninde, her iki kategoride ilk 3’e giren kişilere bahçe alet takımı ve tohum setleri hediye edildi. Alanda kurulan Doğa Dostu Kadın Üretici Stantları’nda doğal ve geri dönüşüm malzemelerinden yapılmış ürünlerin satışı da gerçekleştirildi.

“Bizim yüzümüz Akdeniz’e dönük”

Başkan Seçer, kadın üretici stantlarının önemini anlatarak, “Dar gelirli bir ailede 3 çocukla, 5 çocukla, eşiyle dişini tırnağına takıyor; çocukları daha rahat bir yaşam sürsün diye. İşte bu emekçi üretici kadınlarımız, onlar için çalışıyorlar. Bir belediye başkanı olarak çok saygı duyuyorum. Onları çok seviyoruz. Onların her zaman yanında olma sözü vermiştik, her zaman yanlarındayız. Dün olduğu gibi bugün de ama yarınlarda da bizim beraberliğimiz devam edecek. Güzel bir topluluk, güzel bir hava. Mersin güzel. Çok güzel bir kent görüyorsunuz. Bizim yüzümüz Akdeniz’e dönük. Dünyanın en yakışıklı dağlarına yaslanmışız sırtımızı, Toros dağlarına. Çok bereketli bir kentte yaşıyoruz. İnsanı güzel, insan kaynağı güzel” dedi.

“Biz Mersin’i, ülkemizi, insanlarımızı seviyoruz. Hizmet aşkıyla yanıp tutuşuyoruz”

Belediyecilik anlayışlarında kimseyi ötekileştirmeden hizmet ürettiklerini kaydeden Seçer, “İki şeyden çok mutlu oluyorum. Vatandaşlarımızın yanında olduğumuz zaman, onların dertlerine derman olduğumuz zaman, hastalığına ilaç olduğumuz zaman bize ettikleri dualar benim gözlerimi yaşartıyor, kalbimi sızlatıyor. Bir de şehir dışından buraya geldikleri zaman vatandaşlarımızın ‘Yahu biz Mersin’i böyle bilmiyorduk, ne güzel bir kent, ne huzurlu bir kent, ne temiz bir kent’ dedikleri zaman benim yağlarım eriyor, çok mutlu oluyorum.   Biz çünkü Mersin’i seviyoruz. Biz ülkemizi seviyoruz. Biz insanlarımızı seviyoruz. Onun için hizmet aşkıyla yanıp tutuşuyoruz. Mersin’e de aynı şeyi yapmaya uğraşıyoruz” diye konuştu.

“330 kişi bizlere müracaat etmiş. Bana göre 330’u da bu ödüle layık”

Başkan Seçer, düzenlenen yarışmayla bir farkındalık yaratmayı amaçladıklarını belirterek, şöyle devam etti:

“Vatandaşlarımız balkonlarını, bahçelerini güzelleştirsinler; estetik, bakım, temizlik, temiz bir çevrede yaşama arzusu. İnsanların temiz bir evinin avlusunun bahçesinin olmasının zenginlikle hiçbir alakası yok. Yoksul olabilir bir insan, geliri düşük olabilir, gecekonduda yaşıyor olabilir. Ama evinin önünü temiz tutabilir. Sokağı temiz tutabilir. Çevresini temiz tutabilir. Hiçbir şey bilmiyorsa yarım çuval kireç alır, bir kovaya boşaltır, üstüne su koyar onu karıştırır boya badana eder. Tiril tiril bir mahalle olur. Tiril tiril bir köy olur, sokak olur. Üç tane fidan bir yerden edinir, evin bahçesine diker, o taşı yeşillendirir, o çölü vahaya çevirir. Yeter ki insan istesin. İşte bu yaptığımız etkinlik, bu farkındalığı ortaya çıkarmak için. Fena da bir yarışmacı kitlesi yokmuş. 330 kişi bizlere müracaat etmiş. Şu anda üçer yarışmacı bu ödüle layık görülmüş. Bana göre 330’u da bu ödüle layık. En azından bu çağrıya cevap vermek bile bana göre bir meziyettir. Çok büyük bir meziyettir. Tüm katılımcılara teşekkür ediyorum. 3 güzel bahçe ödülünü, 3 güzel balkon ödülünü verirken aslında 330 yarışmacı adına onlara vermek istiyorum. Onların nezdinde onlara da teşekkür ediyorum.”

“Onlarla bir kez değil bin kez gurur duyuyorum”

Seçer, Büyükşehir Belediyesi olarak kadına verdikleri değeri ve işe alımlarda gösterdikleri pozitif ayrımcılığı hatırlatarak, Büyükşehir Belediyesi’nin her kademesinde kadın emeği ve kadın gücü olduğunu söyledi. Seçer, “Çalışma hayatında kadınlara ayrı bir yer verdiğimizi lütfen bilin. Kadınlar bizim baş tacımız. Bütün yurttaşlarımız, çocuklarımız, gençlerimiz; hepiniz bizim baş tacımızsınız. Kendinizi Mersin’de iyi hissedin. Burada bizim anlayışımıza, yani bizim anlayışımızdaki belediyelerin, belediye başkanlarının ayrımcılık yapacağı aklınızın ucundan dahi geçmesin. Haksızlık, adaletsizlik yapacağı aklınızın ucundan geçmesin. Biz Türkiye’yi kucaklamak için varız. İnsanları ayrıştırmak için değil, birleştirmek için varız. İnsanları düşmanlaştırmak için değil, kardeş olduklarını hissettirmek için varız” dedi.

Nazlıaka: “İşte rantçı değil halkçı belediyecilik budur”

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı ve Parti Meclisi Üyesi Aylin Nazlıaka, gün içerisinde katıldığı programlardan söz ederek, “Halkımızla bir araya geldik ve sorduk, belediye başkanlarımızdan memnunlar mı? Gerçekten şunu çok net görüyoruz ki; işte rantçı değil halkçı belediyecilik budur, sosyal belediyecilik budur, örnek belediyecilik budur. Bizim 7 temel ilkemiz var biliyorsunuz belediyecilik anlayışımız. Ben bugün Mersin’de bu kriterlerin her birini sağladığımızı büyük bir gururla gördüm” diye konuştu.

Başarır: “Mersin emin ellerde”

CHP Mersin Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Ali Mahir Başarır, kente her geldiğinde yürüyüş yaptığını belirterek, “Her gezdiğimde farklı bir şey görüyorum. Farklı bir hava, farklı bir tat görüyorum. Evet, en güzel sahil bizim, en güzel caddeler bizim, en güzel balkonlar bizim. Yarın en güzel metro bizim olacak. Ama herhalde duygusal davranmıyorum, en güzel Başkan bizim öyle değil mi? Bunu her yerde söylüyorum. Bakın bunu Meclis’te söylüyorum, bunu vatandaşlara söylüyorum. Biz Ankara’da çalışıp bir mücadele verirken hiç gözümüz arkada değil. Mersin emin ellerde” ifadelerine yer verdi.

CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay, “Akdeniz’in çiçeği Mersinimizi daha da güzelleştiren, balkon ve bahçelerine gösterdikleri özen ve sarf ettikleri çabayla bu şehre değer katan ve katacak olan tüm hemşehrilerimize çok teşekkür ediyorum. Hiç kimsenin kaybetmediği, Mersinimizin kazandığı bu güzel yarışmanın kazananı, kaybedeni yok; ödüle layık görülen değerli hemşehrilerimi kutluyorum” dedi.

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan ise “Eğer bize fırsat verilirse, sosyal demokrat belediyelere fırsat verilirse neler yapılacağını görüyorsunuz bu dar imkânlarla. Eğer merkezi hükümet de bizde olmuş olsa, çok daha harikalar yaratacağız, destanlar yazacağız” dedi. Konuşmaların ardından hatıra fotoğrafı çektirildi ve ödüller sahiplerine verildi.

Seçer, Mutlu Yaşam Köyü’nün açılışına katıldı

Başkan Seçer, ödül töreninin ardından protokol üyeleriyle birlikte Mezitli Belediyesi Mutlu Yaşam Köyü Uluslararası Gençlik Deneyim ve Gönüllülük Merkezi’nin açılışına katıldı. Başkan Seçer, merkezle ilgili çok güzel bir çalışma yapıldığını belirterek, “Pandemi koşullarında herkes böyle ortamlarda olmak istiyor. İnsanlar bir yılı aşkın bir süredir çok önemli sorunlar yaşıyorlar. Sadece ekonomik sorunlar değil, ekonomik sorunlar aşılabilir ya da diğer sorunlara göre belki çok daha rahat aşılabilir ama insanlar bu sürede travma yaşadı. Psikolojik sorunlar yaşıyor, depresyon yaşıyor. Yaş almış yurttaşlarımız uzun süredir evlerinden çıkamıyor ya da belirli yaş kategorilerindeki yurttaşlarımız adeta bir hapis hayatı yaşıyor. İşte böyle projeler, özgün projeler hayatı kolaylaştırmak için çok güzel, çok özel. Tekrar kutluyorum” dedi.

31 Mart’tan sonra Mersin’in kimliğine, özgürlüğüne, mutluluğuna kavuştuğunu ifade eden Seçer, 2023 yılının Türkiye için çok önemli bir tarihi dönemeç olduğunu vurguladı. CHP’li belediye başkanlarının elde ettikleri başarılara değinen Seçer, “Bizler çağdaş, modern, hakça bölüşen, hukuk devleti normlarına inanan, her şeyden önemlisi Atatürkçü insanlarız. Bizimle beraber yürüyecek olanların elinden de sımsıkı tutarız” dedi. Konuşmaların ardından protokol üyeleri Mezitli Belediyesi Mutlu Yaşam Köyü Uluslararası Gençlik Deneyim ve Gönüllülük Merkezi’nin açılış kurdelesini kesti.

Etiketler: / /

Başkan Yılmaz,Mevlid  Kandili’ni Kutladı
BAŞKAN YILMAZ, MEVLİD KANDİLİ’Nİ KUTLADI Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mevlid Kandili’nin tüm...
Rize’de uyuşturucu operasyonu
Edinilen bilgiye göre, Rize İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Fındıklı İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmalar...
Başkan Büyükkılıç, KASKİ Genel Müdürlüğü’nü ziyaret etti
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi’nin en büyük yatırımcı kuruluşu olan KASKİ Genel Müdürlüğü’nü ziyaret etti. KASKİ’de yatırım...
Zelenski, genelkurmay toplantısında görüşülen konuları paylaştı
Zelenski, sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı: “Cephe durumu, düşman planları, saldırı ve savunma operasyonlarımız, cephe malzemeleri, artan yerli silah...
Malatyalılar “Gönülden Çağlayanlar” programına yoğun ilgi gösterdi
Bu kapsamda, Malatya Kent Konseyi Niyazi Mısri Çalışma Grubu tarafından MALET Konteyner Kentten sonra Rönesans Holding Malatya Yaşam Merkezi’nde ‘Gönülden...
Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov: “İnsanlık bir yol ayrımında”
Bakanlığın sosyal medya hesabından yapılan paylaşım şöyle: “FM Sergey Lavrov : İnsanlık bir yol ayrımında. Büyük ölçekli bir savaşa doğru...
Malatya’da yol genişletme ve asfalt serim çalışmaları devam ediyor
6 Şubat depremlerinden sonra da Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerine yoğun bir şekilde devam ettiğini ifade eden Ağılyazı Mahallesi Muhtarı Yaşar Adak,...
Balıkesir’de 12 ilçeye tohum temizleme makinesi hibe edildi
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ‘Kaliteli Tohumluk’ projesi kapsamında Hayvan Pazarı’nda düzenlediği törenle; 12 ilçeye 25 adet tohum...
İtfaiye Teşkilatı 309. yıl dönümünü kutluyor
İtfaiye teşkilatının kuruluşlunun 309. yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde MalatyaPark AVM’de deprem anında itfaiye personellerinin göstermiş oldukları arama-kurtarma çalışmaları, yangın ve...
“Çin-Japonya-Güney Kore işbirliği, üç tarafın ortak çıkarlarına uygun”
Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Wang Wenbin, Çin, Japonya ve Güney Kore’nin aralarındaki işbirliğinin üç tarafın ortak çıkarlarına uygun olduğunu belirtti....
Özdemir: “Yenikapı-Hacıosman Metrosu’ndaki arızanın nedeni, scada sistemindeki problem”
Yenikapı-Hacıosman Metro Hattı'nda sabah saatlerinde meydana gelen teknik arıza nedeniyle seferler durmuştu. İstasyonlar yoğunluk oluşurken yolculardın bir kısmı metro hattında...
Ukrayna Dışişleri Bakanlığı: “Zelenski’nin formülü Ukrayna’da adil barışın tek yoludur”
Bakanlığın sosyal medya hesabından yapılan açıklama şöyle: “Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski’nin barış formülü Ukrayna’da adil ve sürdürülebilir barışın tek...
Voleybol Balkan Kupası heyecanı Bursa’da yaşanacak
Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nün ev sahipliğinde gerçekleştirilecek organizasyonda Bursa ekibinin yanı sıra Bosna Hersek, Kuzey Makedonya, Kosova, Yunanistan ve Sırbistan...
Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplandı
Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde toplandı. Hibya Haber Ajansı
Başkan Altay İSO 500’e giren Konyalı firmaları tebrik etti
İstanbul Sanayi Odası tarafından hazırlanan “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” listesinde Konya’yı temsilen 7 firmanın bulunmasından mutluluk duyduklarını vurgulayan Başkan...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ