mersinhaberal.com -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

TOROSLAR BELEDİYESİ’NDEN AİLE MEKTEBİ PROJESİ

TOROSLAR BELEDİYESİ’NDEN AİLE MEKTEBİ PROJESİ
  • 24.03.2021
  • 44 kez okundu

TOROSLAR BELEDİYESİ’NDEN AİLE MEKTEBİ PROJESİ

 

“Hedef Mutlu Birey, Mutlu Toplum”

 

Sosyal belediyecilik anlayışıyla çalışmalarını sürdüren Toroslar Belediyesi, ailelere ve bireylere sağladığı ücretsiz danışmanlık ve rehberlik hizmetinin kapsamını genişleterek “Aile Mektebi Projesi’ni” hayata geçirdi.

 

Toroslar Kadın ve Çocuk Danışma Merkezi’nin alanında uzman psikologları ve okul öncesi öğretmenlerinin görev aldığı proje ile ilçedeki okullarda okuyan tüm öğrencilere ve ailelerine ulaşılacak.

“Çocuklar ve Aileleri için En Özel Eğitim”

 

Çocukların ve gençlerin, sağlıklı ve mutlu bireyler olarak yetişmesi ve ailelerinin de bu konuda bilinçlendirilmesinin hedeflendiği proje ilk olarak Musalı Veli Haşim Çiftçi İlk ve Ortaokulu’nda başladı.

 

Motivasyonu artırıcı faaliyetler gerçekleştiren uzman psikolog ve okul öncesi öğretmenler, ilk okul gruplarına “Mahremiyet”, ortaokul gruplarına ise “Ergenlik nedir, akran zorbalığı ve sınav kaygısı” konularında bilgilendirici eğitimler verdi.

 

Öğrencilerin ilgiyle dinlediği eğitimlerde, mahremiyetin önemi ve tehdit altındayken neler yapılması gerektiği anlatılırken, akran zorbalığına da dikkat çekilerek, öğrenciler arasında psikolojik, fiziksel ve sözel olarak yapılan her olumsuz davranışın  akran zorbalığı olarak tanımlandığı belirtildi. Sağlıklı ve doğru iletişimin önemine de vurgu yapan psikologlar, öğrencilerin velileriyle de iletişime geçerek online rehberlik hizmeti sundu.

 

Eğitimin ardından öğrencilere, Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz tarafından gönderilen hediyeler de verildi.

Etiketler: / /

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ