mersinhaberal.com -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Öğretmenler İçin Aşılama Başladı! İlk Aşıyı Milli Eğitim Bakanı Selçuk Oldu

Öğretmenler İçin Aşılama Başladı! İlk Aşıyı Milli Eğitim Bakanı Selçuk Oldu
  • 24.02.2021
  • 58 kez okundu

Öğretmenler için aşılama başladı! İlk aşıyı Milli Eğitim Bakanı Selçuk oldu

Öğretmenler için aşılama başladı! İlk aşıyı Milli Eğitim Bakanı Selçuk oldu, System.String[]

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Çorum’da Arifegazili İlkokulu’nda ilk doz koronavirüs aşısını oldu. Selçuk, öğretmenlerin sağlık kuruluşlarında aşılarını bugünden itibaren yaptırabileceklerini bildirdi.

Ülkemizde 14 Ocak’ta başlayan koronavirüs aşılama uygulamasında sıra öğretmenlere geldi. Koronavirüs aşısı olan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Çorum’un Sungurlu ilçesinde Arifegazili İlkokulunda eğitimciler için aşılama sürecinin startını verdi. Böylece Türkiye genelinde yaklaşık 1 milyon 249 bin öğretmen ve eğitimcinin aşılama programı başlamış oldu.

“LİSTEMİZİ SAĞLIK BAKANLIĞI’NA İLETTİK”

Selçuk, aşı sonrası yaptığı açıklamada, “Sağlık Bakanlığı bu konuyla ilgili planlamayı yapıyor. Biz kendilerine 1 milyon 259 okul çalışanımızın listesini geçtiğimiz hafta iletmiştik. Tüm vatandaşlarımız gibi e-nabız ya da 2023’e kısa mesaj göndererek kendilerine nasıl sıra geldiği konusunda bilgi alabilirler daha sonra da kendi istedikleri şekilde randevu sistemi oluşturup o randevuya bağlı olarak aşıların ilk dozunu yaptırabilecekler. İkinci doz için de aynı şekilde uygulama söz konusu olacak” dedi.

Öğretmenler için aşılama başladı! İlk aşıyı Milli Eğitim Bakanı Selçuk oldu

“HİÇBİR ÜLKEDE ÖĞRETMENLERİN AŞILANMASI SÖZ KONUSU DEĞİL”

Bakan Selçuk son olarak değerlendirmelerini, “Dünyada aşılama yeni başlıyor, birçok ülke okulunu açmaya yeni başladı ama hiçbir ülkede öğretmenlerin aşılandığı bir durum söz konusu değil” sözleriyle sonlandırdı.

Etiketler: / / /

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ