mersinhaberal.com -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Kongre Tamam Yola Devam

Kongre Tamam Yola Devam
  • 07.09.2020
  • 157 kez okundu

Ak Parti Tarsus ilçe kongresi yapıldı, yeni yönetim seçildi

AK Parti Tarsus İlçe 7. olağan kongresi, pandemi nedeniyle Şehir Stadı’nda yapıldı. Geçtiğimiz günlerde genel merkez tarafından Tarsus İlçe Başkanlığı görevine atanan Hasan Podak, tek listeyle gidilen olağan kongrede yeniden başkanlık görevine seçildi.

Mersin il Başkanı Cesim Ercik’in divan başkanlığını yaptığı olağan kongreye TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı-Mersin Milletvekili Lütfi Elvan, Mersin Milletvekilleri Hacı Özkan ve Ali Cumhur Taşkın, AK Parti Bursa Milletvekili ve Bölge Koordinatör vekili İsmail Aydın, Akdeniz İlçe Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, partili diğer yöneticiler, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri ve partililer katıldı.

AK Parti İlçe Başkanı Hasan Podak, Mersin Milletvekili Ali Cumhur Taşkın ve AK Parti Bursa Milletvekili ve Bölge Koordinatör vekili İsmail Aydın’ın selamlama konuşmasının ardından söz alan TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı-Mersin Milletvekili Lütfi Elvan, Türkiye’nin her geçen gün büyüdüğünü ve güçlendiğini söyleyerek, “Ama Türkiye büyüdükçe, bize saldıranlar artıyor. Partimiz kuruldu ve ilk seçimde iktidara geldik. Milli iradenin ortaya konulması, vesayet anlayışının sona ermesi için birçok mücadeleler verdik. Başımıza neler gelmedi ki? Partimizi kapatmaya kalktılar, muhtıra vermeye kalktılar, darbe girişiminde bulunmaya çalıştılar

Ama halkımızın ve liderimiz sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dik durmasıyla Allah’ın izniyle bizler bugünlere geldik” dedi.

Vatanını, milletin, bayrağını seven herkese kapılarının açık olduğunu kaydeden Lütfi Elvan, Yeni yönetimle birlikte, Hasan beyle birlikte Tarsus’ta da coşacağız. Birleştirici, bütünleştirici ve kaynaştırıcı olacağız” diye konuştu.

Gündem maddelerinin okunup ibra edilmesinin ardından tek listeyle seçimlere gidildi.

Hasan Podak başkanlığında seçilen Ak Parti İlçe yönetiminde şu isimler yer aldı.

Hasan Podak, Abdulfuat Sarı, Ahmet Aratekin, Ali Torun, Ali Rıza Fidanoğlu, Aslı Avcu, Ayşe Demirtaş, Emine Gündüz, Ercan Kenarlı, Eyüp Çitrez, Fatih Ekşi, Ferman Ayçoban, Hasan Aküzüm, Hacı Enver Ateş, Haşim Kalyun, İlker Uyar, Mehmet Eker, Mustafa Çolak, Neşet Altun, Ramiye Belsem, Recep Hüdai Ünal, Sami Özkan, Serkan Akaya, Songül Tahta, Tuğrul Cihan Topak, Yabup Kirik, Yasin Güney, Yusuf Zeybek, Yusuf Aydın Şahin

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / /

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ