mersinhaberal.com -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

YENİDEN REFAH PARTİSİNDEN MERSİNHABERAL GAZETESİNE ZİYARET

YENİDEN REFAH PARTİSİNDEN MERSİNHABERAL GAZETESİNE  ZİYARET
  • 06.09.2020
  • 152 kez okundu

Yeniden Refah Partisi Tarsus İlçe Teşkilatımız İlçe Başkanı ve Başkan Yardımcılardan oluşan bir heyetle Genel Merkezimizin hazırlamış olduğu

“MİLLİ KAYNAK PAKETLERİ 1” KİTABININ TANITIMINI İÇEREN SAHA ÇALIŞMALARINDA BU GÜN TARSUS MEDYASINDAN MERSİNHABERAL GAZETESİNE ZİYARET GERÇEKLEŞTİRİP

 

 

“MİLLİ KAYNAK PAKETLERİ-1 “ TAKDİM EDİLMİŞTİR.

Ülkemizin ekonomik olarak içinde bulunduğu sıkıntılar değerli vatandaşlarımızın malumlarıdır. Birçok vatandaşımız açlık veya yoksulluk sınırının altında yaşamakta, bu sebeple vatandaşın bankalara borcu her geçen gün katlanarak artmakta, mevcut iktidar ise bu duruma çözüm üretememektedir. Borç, faiz ve ithalata dayalı ekonominin refah seviyesini artırmayacağı ve ülkede sürdürülebilir bir kalkınmayı oluşturamayacağını en sade vatandaşımız dahi görmekte ve bu sıkıntıları bizzat yaşamaktadır.
Tarım, hayvancılık sektörleri de dahil olmak üzere hemen hemen bütün sektörler ithalata dayalı olarak sürdürülmektedir. Kamu, hane halkı ve özel sektörün toplam iç ve dış borcu bir trilyon dolara yaklaşmıştır. Mevcut iktidar satabildiği bütün fabrikalar ve limanlar dâhil 171 Devlet kuruluşunu sadece 68 milyar dolar gibi küçük bir bedelle satmıştır. Bu meblağ Hükümet’in sadece iki senelik faiz ödemesine ancak yetmektedir. Hükümet elimizde kalan son değerleri de “VARLIK FONU” adı altında toplamış, dışarıdan borç alırken Ziraat ve Halk Bankalarımızı, THY gibi, BOTAŞ gibi çok önemli kurumlarımızı teminat gösterir duruma düşmüştür. Bu fon aslında “Varlık Fonu” değil, “Yokluk Fonu”dur. Hükümet kamunun borçları nedeniyle her sene 150 ila 200 milyar TL borç faizi ödemektedir. Özet olarak, ülkemiz ekonomik bakımdan ciddi şekilde sıkıntıdadır.
Yeniden Refah Partisi olarak Ülkemiz ve Milletimiz aleyhine gelişen bütün bu olumsuz tabloyu görüyor ve bu problemlerle ilgili olarak çözüm üretmeye gayret ediyoruz.
Ülkemizin ve Milletimizin selameti açısından hayati önem arz eden hususlardan bir tanesi de ekonomik bekamızın teminat altına alınmasıdır. Bunun için de, öncelikle dışa bağımlı olmayan, dış ticaret fazlası veren, ekonomik ve finansal açıdan kendi kendine yeten bir ülke olma yolunda güçlü adımlar atmamız zaruridir. Mali kaynak ihtiyacımızı borçlanarak veya zam ve ilave vergiler yoluyla vatandaşın sırtından karşılamak yerine, borçsuz, zamsız, vergisiz olarak üretilecek kaynaklarla, katma değerli ihracat yoluyla elde edeceğimiz kendi milli gelirimizle karşılamamız, ithalata

dayalı ekonomi yerine katma değerli üretim, istihdam ve ihracata dayalı bir ekonomiye geçiş yapmamız gerekmektedir. Bu noktadan hareketle, Yeniden Refah Partisi AR-GE Başkanlığı tamamen bilimsel ve teknik verilere dayalı şekilde “Milli Kaynak Paketlerimiz-1” kitabımızı hazırlamıştır. Devletimize mali kaynak oluşturmaya, istihdam, üretim ve ihracatı artırarak milli gelirimizi yükseltmeye yönelik bu projelerimiz ekonomik açıdan tam manasıyla bağımsız, ‘Yeniden Büyük Türkiye’yi inşa etmek için gerekli mali kaynakların borçlanma yoluna gitmeden ve milletimize mali külfet yüklemeden sağlanabilmesi bakımından elzemdir.
Ülkemizin ekonomik olarak düze çıkması ve “Yeniden Büyük Türkiye” hedefine ulaşılması yolunda çok ciddi katkı sağlayacağına inandığımız bu kitabımız, bu hedeflere yönelik Projelerimizden bazıları hakkında fikir vermesi için hazırlanmıştır.
Bu projelerimizin aziz milletimize ve ülkemize hayırlı olmasını dilerim.
Dr. Fatih ERBAKAN
Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı

Etiketler: / / / / /

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ